Sport

Liverpool afër një marrëveshje me Bellingham për vitin 2023


Liverpool do të kërkojë të shtojë opsionet e tyre të mesfushës në 12 muajt e ardhshëm dhe janë të bindur se do të transferojnë Jude Bellingham të Borussia Dortmundit përpara Manchester United dhe City, thotë The Sun.

Bellingham, 18, është një nga lojtarët e rinj më të mirë në botë dhe ka çdo klub të madh në Evropë në gjurmët e tij, me Real Madridin që thuhet se është gjithashtu i interesuar.

Dortmundi u detyrua të linte sulmuesin  Erling Haaland të transferohej te City për klauzolën e tij të lirimit prej 60 milionë euro këtë verë, kështu që nuk do të donte të humbiste gjithashtu Bellinghamin, me mesfushorin anglez që vlerësohet mbi 120 milionë euro.

Trajneri i Cityt, Pep Guardiola, ka rënë dakord për një marrëveshje për të nënshkruar me Kalvin Phillips të Leeds për 50 milionë euro, ndërsa Man United thuhet se është afër një lëvizjeje prej 80 milionë eurosh për Frenkie de Jong të Barcelonës, gjë që mund t’i lërë të lirë Liverpoolit për të transferuar Bellinghamin verën e ardhshme.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore