Lajme

Lirohet nga spitali polici që u plagos të dielën në Veri


Klinika e Kirurgjisë Torakale.

Polici Alban Rashiti, është liruar nga spitali të hënën, i njëjti ishte plagosur të dielën në Veri nga grupet terroriste.

Lajmin për lirimin e tij nga spitali e ka konfirmuar drejtori i Klinikës Torkale, Nazmi Kolgeci.

“Po mund të konfirmoj se është liruar nga Spitali, gjendja e tij është e mirë”, ka deklaruar ai shkurt.

Teksa, ka thënë se Rashiti do të vijë për kontroll mjekësore sërish pas disa ditëve.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe polici i plagosur Alban Rashiti.

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës u vra, një u plagos dhe një tjetër u lëndua, pas një sulmi terrorist nga persona të armatosur në Banjskë të Zveçanit, rreth orës 3 të mëngjesit të së dielës.

Organet e rendit konfirmuan se tre sulmues janë vrarë dhe gjashtë të tjerë janë arrestuar, dy prej tyre të uniformuar dhe katër të tjerë që ndihmonin në operacion përmes radiolidhjeve.

Derisa pjesëtarët e tjerë të grupit terrorist dyshohet se janë arratisur duke kaluar në territorin e Serbisë.

Policia e Kosovës është duke vazhduar operacionin edhe gjatë së hënës.

Sipas informacioneve të fundit, Policia ka gjetur prova të reja, pajisje e materiale që janë konfiskuar në orët e fundit nga vendi i ngjarjes në të cilin për orë të tëra gjatë ditës së djeshme pati shkëmbime me armë zjarri.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore