Sport

Liga lituaneze përdor vezët e Pashkëve në vend të monedhës (VIDEO)


Për nder të festës së Pashkëve, arbitri në kampionatin lituanez para fillimit të lojës sugjeroi që kapitenët e ekipit të përcaktojnë fituesin jo në mënyrën tradicionale, duke hedhur një monedhë, por në mënyrë festive, me ndihmën e vezëve të Pashkëve.

Veza e lojtarit, e cila nuk thyhet do i japë të drejtën atij për të zgjedhur i pari.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore