Përballje

Liga e Konferencës/ West Ham dhe Villarreal shënojnë fitore, mposhtet Fiorentina


Janë zhvilluar ndeshjet e dyta të fazës së grupeve në Ligën e Konferencës.

West Ham Unied shënoi fitore në udhëtim te skuadra daneze, Silkeborg, me rezultat 2:3.

Të parët në epërsi kaluan vendasit ne minutën e pestë, pastaj West Ham shënoi tre gola në pjesën e parë.

Lanzini, Scamacca dhe Dawson ishin golashënuesit, derisa Silkebog arriti ta ngushtojë diferencën në minutën e 75-të.

Kjo ishte fitorja e dytë e londinezëve, që i pozicionon ata në vendin e parë në Grupin B.

Fitore arriti edhe skuadra e Villarreal-it që e mposhtë në shtëpi ekipin e Astrit Selmanit, Hapoel Beer Sheva-n me rezultat 1:2.

Selmani luajti për 56 minuta në këtë ndeshje, por nuk arriti që të lërë gjurmë.

Villareal tani ngjitet në vendin e parë me gjashtë pikë, ndërsa izraelitët mbeten në vendin e tretë me vetëm një pikë.

Ndërkohë, Fiorentina është mposhtur me rezultat 3:0 nga skuadra turke, Basaksehir.

Me këtë fitore, turqit ngjiten në vendin e parë me gjashtë pikë të grumbulluara, ndërsa italianët rrezikojnë ta kalojnë grupin, pasi kanë vetëm një pikë.

Rezultatet e ndeshjeve tjera:

Koln 4 – 2 Slovacko

Steaua Bucurest 0 – 0 Anderlecht

Lech Poznan 4 – 1 Austria Vienna

Partizan 1 – 1 Nice

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore