Lajme

Libani shpall tre ditë zie për vdekjen e presidentit iranian


Libani ka shpallur tre ditë zie për vdekjen e presidentit iranian Ebrahim Raisi, tha ministri i Jashtëm libanez Najib Mikati.

Hezbollahu me bazë në Liban – një nga forcat paraushtarake më të forta në Lindjen e Mesme – është padyshim partneri më i fuqishëm joshtetëror i Iranit.

Iran, Gjysmëhëna e Kuqe: Raisi ka vdekur

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore