Pajisje

LG po ndërton një ekran OLED të palosshëm për një laptop HP dhe Apple MacBook


LG Display zbuloi një panel OLED të palosshëm 17” në CES në fillim të këtij viti dhe tashmë ka klientin e tij të parë – HP raporton The Elec.

LG gjithashtu furnizoi panelin 13.3” për Lenovo ThinkPad X1 Fold nga viti i kaluar.

Por prodhuesi i ekranit mund të ketë një klient edhe më të madh- Apple.

Mediumi korean shkruan se LG dhe Apple po punojnë së bashku për të zhvilluar një panel të ri që do të përdoret në një MacBook-iPad hibrid të palosshëm. Paneli do të përdorë xhami ultra të hollë (UTG).

LG thuhet se do të prodhojë 10,000 njësi. Ajo ka prodhuar tashmë 20,000 njësi të panelit për Lenovo, i cili është 13,3” i shpalosur dhe 6,2” i palosur (me rezolucion 2,048 x 1,536 px).

The 17\

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore