Art&dizajn

Letrat A4 të Edi Hilës: rrëfime të një shoqërie në tranzicion


Përmes një ekspozite fare të pazakontë, Edi Hila ka hapur dyert e imagjinatës së tij për publikun.

Përmes kësaj dritareje në botën e tij, na jepen pamje, perceptime të tij për Shqipërinë. Për tranzicionin. Për metamorfozën.

Çdo letër – të cilën autori ka vendosur ta quajë A4 – bart një histori të fshehur e cila që përtej kërkon të tregohet.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore