Sport

Leicester: Wesly Fofana e ka një çmim


Qendërmbrojtësi i Leicester City, Wesley Fofana, po kërkohet në merkato nga Chelsea, teksa dhe PSG e ka nën monitorim.

Largimi i tij nga “dhelprat” nuk do të jetë i lehtë, pasi nëse kjo ndodh, duhet të vijë një ofertë që do e bënte atë mbrojtësin më të shtrenjtë në historinë e futbollit.

Pak ditë më parë, Leicester hodhi poshtë një ofertë prej 75 milionë eurosh nga Chelsea për francezin. Ata kërkojnë më shumë.

Sipas medias franceze “Footmercato”, Leicester do të lejonte largimin e Fofana-s për 80 milionë paund ose rreth 95 milionë euro.

Deri më tani, mbrojtësi më i shtrenjtë në histori është Harry Maguire. Anglezi u shit nga Leicester te Manchester United për 89 milionë euro në 2019.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore