Leeds United befason Chelsea-n

Leeds United ka shkaktuar befasi, teksa në ndeshjen e javës së tretë në Premier Leauge e ka mposhtur Chelsea-n me rezultat 3:0.

Blutë e Londrës u gjendën në disavantazh që në minutën e 33-të, kur Brenden Aaronson kaloi në epërsi Leeds-in.

Kaluan vetëm katër minuta dhe vendasit shënuan edhe të dytin, tani me anë të Rodrigos, që realizoi me një asistim të Jack Harrison.

Me epërsi të dyfishtë të vendasve, skuadra shkuan në pushim të pjesës së parë, derisa në të dytën pritej që Chelsea të këndellet, por ndodhi e kundërta.

Në minutën e 69-të Jack Harrison shënoi golin e tretë për Leeds, derisa u asistua nga Rodrigos.

Deri në fund, Thomas Tuchel u mundua që me disa ndryshime të largohej kokë lartë, por u largua i turpëruar nga stadiumi “Elland Road” dhe për më keq, Kalidou Koulibaly u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 84-të.

Chelsea aktualisht në vendin e 12-të me vetëm katër pikë, ndërsa në xhiron e katërt do të ketë punë me Leicesterin.