Përballje

Lakers mposht Warriors në ndeshjen e parë, Knicks barazon serinë ndaj Heat


Orët e hershme të mëngjesit të së mërkurës (me kohën tonë lokale) u zhvilluan dy ndeshje interesante të fazës çerekfinale në ligën amerikane të basketbollit, NBA.

Los Angeles Lakers shënoi fitore në ndeshjen e parë në udhëtim te Golden State Warriors me rezultat 112:117.

Basketbollisti i Lakers, Anthony Davis, ishte më i dalluari në këtë mbrëmje, duke e mbyllur ndeshjen me 30 pikë, 23 kërcime dhe pesë asistime, ndërsa LeBron James shënoi 22 pikë, 11 kërcime e katër asistime.

Kurse te Warriors u dallua Stephen Curry me 27 pikë, gjashtë kërcime e tre asistime.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore