Sport

Lakers i japin LeBron James hapësirë dhe kohë për të shmangur daljen në pension: Do të presim


LeBron James ndezi të gjitha zilet e alarmit në Los Angeles duke iu përgjigjur në mënyrë të fshehtë një pyetjeje për të ardhmen e tij dhe duke e lënë derën e hapur për mundësinë e daljes në pension.

LeBron dha një intervistë të shkurtër pas eliminimit të Los Angeles Lakers nga Denver Nuggets në finalen e Konferencës Perëndimore të NBA.

“Personalisht, duke shkuar përpara me lojën e basketbollit, kam shumë për të menduar”, tha LeBron. Bleacher Report raportoi se burime të NBA i kanë informuar ata se LeBron mund të jetë duke menduar të pensionohet.

Mungesa e James nga zyrat e Lakers, lojtari i vetëm në skuadrën e Los Anxhelosit që humbi intervistën e fundit të sezonit me trajnerin Darvin Ham dhe menaxherin Rob Pelinka, nuk ka ndihmuar në shuarjen e thashethemeve për tërheqjen e tij.

Për momentin, Lakers kanë vendosur t’i japin LeBron, të cilit i ka mbetur të paktën një vit nga kontrata për 46.6 milionë dollarë, kohë dhe hapësirë.

“LeBron i ka dhënë lojës së basketbollit po aq sa kushdo që ka luajtur ndonjëherë. Kur e bën këtë, fiton të drejtën të vendosësh nëse dëshiron të japësh më shumë,” tha menaxheri i përgjithshëm Rob Pelinka. “Natyrisht, shpresa jonë do të ishte që karriera e tij të vazhdojë.

“Unë mendoj se ndonjëherë ne vendosim atletë, argëtues, në një piedestal, por ata janë njerëz dhe njësoj si ne. Ata kanë pika të lakimit në karrierën e tyre dhe puna jonë si Laker është të mbështesim çdo lojtar në ekipin tonë nëse ata arrijnë një Pika e përkuljes së karrierës… dhe me të vërtetë nuk ofrojmë asgjë tjetër veçse mbështetje për të. Natyrisht, shpresa jonë do të ishte që karriera e tij të vazhdojë, por ne duam t’i japim përsëri kohë”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore