• Lajçak: Në Bruksel delegacionet e Kosovës dhe Serbisë kanë diskutuar opsionet për targat

    Emisari Special i Bashkimit Evropian(BE) për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se delegacionet e të dy shteteve, në Bruksel kanë diskutuar për çështjen e targave, ku sipas tij, diskutimet sollën qartësi që potencialisht mund të sjellin rezultate. Tutje, Lajçak ka dërguar mesazhe Kosovës dhe Serbisë që të punojnë për një rezultat final. “Delega...

Të fundit nga Politikë