Muzikë

Lady Gaga zbulon se ka performuar në 5 koncerte teksa ishte e infektuar nga Coronavirusi


Këngëtarja Lady Gaga ka zbuluar se përgjatë kohës së pandemisë COVID-19 ka mbajtur koncerte, ani pse ishte e infektuar nga Coronavirusi.

Gaga solli një festë kërcimi në studiot në Hollywood për të shënuar premierën botërore të filmit të saj “Lady Gaga: The Chromatica Ball” – e pyetur për të zbuluar diçka që nuk e kishte thënë kurrë më parë, artistja tha se performoi pesë koncerte ndërsa ishte e sëmurë me COVID.

Por, Gaga vuri në rend të parë sigurinë e ekuipazhit të saj dhe tha: “Unë e ndava atë me të gjithë në ekipin tim. Dhe unë thashë, ‘Unë nuk dua që askush të ndihet i pakëndshëm në punë, dhe ju nuk keni nevojë të performoni dhe nuk duhet të punoni atë ditë’”.

“Thjesht nuk doja ta lejoja t’i dëshpëroja fansat e mi. Mënyra se si e pashë gjithashtu është sikur fansat të gjithë po e vënin veten në rrezik çdo ditë duke ardhur nëpër koncertet e mia”, shtoi ajo.

Po ashtu, Gaga foli edhe për rëndësinë e fansave të saj.

“Kjo industri mund të të bëj të ndihesh e izoluar apo vetmuar ndonjëherë, por unë kurrë nuk ndihem vetëm kur jam me fansat e mi”, tha ajo.

Gjatë pyetjeve dhe përgjigjeve, Gaga konfirmoi se ishte shumë në punë në albumin e saj të shtatë dhe ishte në studio çdo ditë.

Ajo tha, “Kam shkruar kaq shumë këngë dhe kam prodhuar kaq shumë këngë”.

Gaga shtoi, “Nuk është asgjë si asgjë që kam bërë ndonjëherë më parë”.

Artistja la të kuptohej se i pëlqente të thyente zhanrin dhe i pëlqente të eksploronte muzikën.

Filmi “Gaga Chromatica Ball” do të shfaqet premierë në HBO më 25 maj dhe do të jetë i disponueshëm për t’u transmetuar në Max.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore