Jetesë & Stil

Lady Gaga nuk është e detyruar të paguajë 500 mijë dollarë shpërblim për gruan e lidhur me rrëmbimin e qenve të saj


Një gjykatës i qarkut të Los Angeles ka marrë vendimin se këngëtarja Lady Gaga nuk do të duhet të paguajë shpërblimin prej 500 mijë dollarësh që ajo premtoi për kthimin e sigurt të bulldogëve të saj francezë pas një incidenti të rrëmbimit të tyre në vitin 2021.

Vendimi i gjykatësit zbuloi se Jennifer McBride, një nga të dyshuarat në incidentin e vitit 2021 që la të plagosur shëtitësin e qenit të Gaga-s nga një armë zjarri, kishte “duar të papastra” dhe se si rezultat McBride “nuk kishte të drejtë” në paratë e shpërblimit.

“Megjithëse paditësja pretendon se motivimi i saj ishte të mbronte bulldogët (dhe gjithashtu të mblidhte 500 mijë dollarë), ky motivim i supozuar nuk e mohon fajin e saj për akuzën sepse ajo ka pranuar se i ka marrë bulldogët me dijeninë se ata ishin pronë e vjedhur”, thuhet në vendim.

Pasi u akuzua zyrtarisht në çështjen e gjuajtjes së kafshëve në prill të vitit 2021, McBride ngriti një padi në vitin 2022 kundër Gaga, emri i vërtetë i së cilës është Stefani Germanotta, duke pretenduar se këngëtarja shkeli një kontratë që thoshte se paratë e shpërblimit do të jepeshin pa “asnjë pyetje” në lidhje me kthimin e qenve të saj.

Mashtrimi me premtim të rremë dhe mashtrimi me keqinterpretim janë renditur gjithashtu në padi si bazë për dëmin, shkruan CNN, transmeton AlbanianPost.

McBride është aktualisht në provë për dy vjet pasi u deklarua fajtore për marrjen e pasurisë së vjedhur prej më shumë se 950 dollarësh.

Kujtojmë se aso kohe, personi që kujdesej për qentë e këngëtares së njohur Lady Gaga, është qëlluar me armë zjarri, pasi disa hajdutë kishin rrëmbyer dy qentë e Gagës, që ai i kishte nxjerrë shëtitje.

Ylli amerikan i muzikës pop kishte ofruar një shpërblim prej 500 mijë për rigjetjen e qenve të saj të dashur.

Ryan Fischer u zu në një pritë pranë shtëpisë së tij në West Hollywood teksa nxirrte qentë e Gagas, Koji, Miss Asia e Gustavo në shëtitje, rreth orës 22:00.

“Pas të shtënave me armë ndaj tij, qentë Koji e Gustavo u morën nga grabitësit ndërsa Ryan Fischer u dërgua në spital”, njoftonin burime të afërta me Gaga-n.

Lady Gaga ofron 500 mijë dollarë për qentë që iu grabitën

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore