Sport

Kyrgios për pak sa nuk goditi një djalë në kokë me reket pas ndeshjes kundër Nadal


Nick Kyrgios u hidhërua pas humbjes ndaj Rafael Nadal në Indian Wells duke hedhur reketën e tij drejt një djali që mbledh topa në fund të ndeshjes.

Lojtari australian nuk e priti shumë mirë humbjen e tij në një ndeshje të tensionuar dhe intensive që shkoi në rrugën e Nadal-it, duke fituar me rezultatin 7-6(0), 5-7, 6-4 në dy orë e 48 minuta.

Gjatë ndeshjes, Kyrgios erdhi shkoi të goditur një shërbim, por u përplas me aktorin Ben Stiller, debatoi me arbitrin e karriges dhe madje theu dy raketa.

“A je i mirë në tenis?” Kyrgios pyeti, për të cilën Stiller tha se ai nuk ishte. “Pikërisht. Pra, pse po flet? A të them unë si të veprosh? Jo”.

Kyrgios hodhi reketën, dhe gati goditi djalin me top.

Pasi përshëndeti Nadal-in, australiani hodhi me forcë raketën në tokë. Reketa u hodh në mënyrë të tillë që për pak sa nuk goditi një djalosh që mbledh topat, i cili ndodhej në pjesën e pasme të fushës.

“Kur lejon disa gjëra, nuk e di se ku është kufiri”, tha Nadal pas incidentit në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes.

“Nuk mund të kem një mendim të qartë sepse kam qenë në anën time dhe nuk kam mundur të shoh se çfarë ka ndodhur, në fund të fundit është një organizatë që merr vendime”.

“Unë jam një koleg i të gjithë këtyre lojtarëve. Në një farë mënyre, kam një marrëdhënie të mirë me të gjithë ata, edhe nëse është Kyrgios. Njerëzit mund të mendojnë se ne e urrejmë njëri-tjetrin për shkak të asaj që ka ndodhur në të kaluarën, por nuk është e vërtetë”.

“Në një farë mënyre më pëlqen si personazh”, përfundoi Nadal.

 

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore