Shqipëria

Kush është autori i plagosjes së dyfishtë në Tiranë?


Pas të shtënave me armë zjarri në Tiranë, është bërë e mundur dhe identifikimi i autorit.

Ai është shtetasi A.I, 31 vjeç, i cili është ende në kërkim.

Forcat e Policisë bëjnë me dije se dy persona kanë mbetur të plagosur.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Todi Shkurti”, te kompleksi “Grand”.

Sherri i nisur verbalisht ka përfunduar në përdorimin e armëve, duke u plagosur dy shtetasit me iniciale, A.Gj, 32 vjeç dhe J.M, 28 vjeç.

Policia bën me dije se të plagosurit u dërguan në spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Personat e përfshirë në ngjarje kanë diskutuar pasi makinat e tyre janë prekur gjatë lëvizjes. Ata kanë tentuar ta sqarojnë duke kërkuar pamjet e kamerave të sigurisë së lokalit.

Policia njofton se pas sherrit, A.GJ ka qëlluar në drejtim të të plagosurve.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore