Lajme

Kurti: Tronditje nga sulmi në Deçan – Policia po e heton krimin


Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se është tronditur nga lajmi për sulmin me armë zjarri ndaj autobusit me nxënës në Gllogjan të Deçanit, ku mbetën të vdekur tre persona dhe një i plagosur ndërsa ka siguruar se Policia e Kosovës është duke hetuar krimin.

Ai ka shprehur ngushëllime familjeve dhe shokëve e shoqeve që humbën më të dashurit e tyre në këtë sulm.

“Në emrin tim dhe në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjeve, shokëve e shoqeve, që humbën më të dashurit në këtë sulm”.

Kryeministri Kurti të plagosurit nga ky sulm i ka dëshiruar shërim të shpejtë.

“Policia është mobilizuar me kapacitetet e saj të plota për ta hetuar këtë krim të rëndë, e për të mundësuar drejtësi”, ka shkruar Kurti në Facebook.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore