• Kurti diskuton me shefin e OSBE-së për Referendumin e Serbisë

    Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pritur të shtunën e 21 janarit në takim shefin e misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) në Kosovë, ambasadorin Michael Davenport, së bashku me Therese Abrahamsen, Zëvendës Shefe, Zyra për Çështje Politike dhe Komunikim. Kryeministri Kurti ka falënderuar ambasadorin Davenport pë...

Të fundit nga Politikë