• Kurti, Brnabiç-it: Vendi im quhet Republika e Kosovës, jo “Kosova e Metohia”

    Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka reaguar kryeministres së Serbisë, Ana Brnabiç, pas fjalimit të saj në Samitin e Investimeve në Ballkanin Perëndimor, duke thënë se “vendi im quhet Republika e Kosovës” dhe jo “Kosova e Metohija”. “Vendi im quhet Republika e Kosovë, jo si i është referuar këtu ‘Kosova e Metohija’. Po të […]...

Të fundit nga Politikë