• Kurti: 25 vjetorin e çlirimit po e festojmë duke qëndruar bashkë me aleatët

    Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një seancë solemne të Kuvendit të Kosovës për nder të 25 vjetorit të Ditës së Çlirimit, ka thënë se Kosova këtë çerekshekull në liri po e feston duke qëndruar bashkë me aleatët, “njësojë si me 12 qershor dhe njësoj si në ditët e para të çlirimit”. Kurti gjatë fjalimit […]

Të fundit nga Politikë