Sport

Kur historia shkruhet për 20 sekonda – Watford vs Leicester, ndeshja më dramatike në historinë e futbollit anglez


Një nga ndeshjet më dramatike të futbollit anglez ishte ajo mes Watford-it dhe Leicester City-t.

Skuadra e Watford e përfundoi sezonin në vendin e tretë në tabelë, andaj përmes “play-off”-it kërkonte ngjitjen në Premier Leauge, ku përballë kishte Leicester City-n e vendit të gjashtë.

Takimin e parë e fitoi Leicester si vendas me rezultat 1:0, derisa ai i kthimit ishte i “çmendur”, ku Watford siguroi kalimin tutje.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore