Pajisje

Kuo: Asnjë iPad i ri, ai i palosshëm vjen në 2024


Apple nuk po planifikon të publikoj iPad të rinj deri në vitin 2024, sipas shënimeve të fundit të Ming-Chi Kuo.

Analisti zbuloi se nuk do të ketë asnjë produkt brenda “9-12 muajve të ardhshëm”.

Kuo gjithashtu tregoi se një iPad i palosshëm do të vijë në vitin 2024, dhe përfituesi kryesor do të jetë Anjie Technology, një prodhues Suzhou që do të bëjë “një mbajtëse me fibër karboni”.

Kompania do të “vazhdojë të përfitojë nga tendencat në rritje të pajisjeve të palosshme, të pajisura me mbajtëse në të ardhmen”.

Burime të shumta zbuluan se pajisjet e reja iPad Pro do të kenë panele OLED pak të rritura – 11″ po bëhet 11.1″, ndërsa një pajisje 13.1″ po zëvendëson versionin 12.9″. Një raport nga dhjetori sugjeroi se edhe një iPad 16” mund të jetë në rrugë e sipër, por ne duhet të presim dhe të shohim.

Kuo: Apple to withhold iPad releases until 2024, then a foldable iPad will launch

 

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore