Shqipëria

Kuçovë: Shpërthen në banesë bombula e gazit, ndërron jetë e moshuara


Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e 7 majit në komunën e Kuçovës, pas shpërthimit të një bombule gazi në banesë, e cila ka lënë të vrarë shtetasen 84-vjeçare Alie Kosova.

Bashkëshorti i saj Mustafa Kosova, 86 vjeç është nisur drejt Spitalit për t’u trajtuar nga plagët e marra pas shpërthimit.

Ngjarja ndodhi në rrugën “11 janari” në banesën ku jetonin të dy bashkëshortët e moshuar.

Pas shpërthimit të bombolës së gazit një pjesë e strukturës së banesës është shembur.

Shërbimet e Policisë dhe të Zjarrfikësise kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe deri në këto momente kanë bërë të mundur nxjerrjen e 86-vjeçarit.

Autoritetet po vijojnë punën për nxjerrjen e trupit të pajetë të shtetases Alie Kosova. Grupi hetimor po punon sakaq për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore