Lajme

Kuçi thotë se Kurti “gënjen me gjakftohtësi” për koalicionin në Kamenicë


Zëdhënësja e Partisë Social Demokrate (PSD), Natyra Kuçi.

Zëdhënësja e Partisë Social Demokrate (PSD), Natyra Kuçi, e komentoi deklaratën e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, i cili ka thënë se nuk kanë bërë koalicion kundër Qëndron Kastratit në Kamenicë.

Ajo u shpreh se kryeministri Kurti ka gënjyer me gjakftohtësi kur tha se nuk është bërë koalicion kundër Kastratit.

“Gjakftohtësia e Kurtit kur thotë një gënjeshtër për koalicionin në Kamenicë, tregon që është në gjendje të manipuloj për të arritur qëllimet e veta. Ky nuk është thjeshtë mashtrues”, ka shkruar ajo në Facebook, duke e bashkangjitur dhe videon e kryeministrit në të cilën kishte bërë deklaratën.

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti.

Sipas saj, qëllimi i kryeministrit është krijimi i një realiteti të ri.

“Ky dëshiron të krijoj realitet të ri. Albin Kurti është një rrezik për shoqërinë”, u shpreh Kuçi.

Raundi i dytë i zgjedhjeve lokale në Kosovë u mbajt me 14 nëntor të dielën.

Në komunën e Kamenicës, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Kadri Rahimaj doli fitues në garë kundër Qëndron Kastratit nga radhët e Partisë Socialdemokrate.

Rahimaj morri 8 mijë e 40 vota ose 53,11 për qind, ndërsa Kastrati arriti të marrë 7 mijë e 98 vota ose 46,89 për qind.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore