Sport

Kroos synon të qëndrojë në Real Madrid


Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka konfirmuar synimin e tij për të qëndruar në klub edhe përtej kësaj vere.

Kroos, 33, thuhet se ka rënë dakord për një vazhdim të kontratës njëvjeçare me Los Blancos, me marrëveshjen e tij aktuale që përfundon këtë verë.

Duke folur pasi ekipi i tij mposhti Chelsea-n 2:0 të martën, një rezultat që e vendosi Madridin në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, Kroos tha: “Gjithçka është në rrugën e duhur, por unë gjithashtu respektoj atë që dëshiron klubi: si dhe kur komunikon. Atje është një marrëdhënie e mirë që kam me klubin ndër vite… Dhe kjo çështje tashmë është diskutuar për një kohë”.

Kroos ishte i lirë të negocionte me një klub tjetër që nga fillimi i vitit, por shtoi: “Kishte besim absolut nga të dyja palët. Klubi e dinte që në fillim se unë nuk do të bëja ndonjë marrëzi. Teorikisht mund të nënshkruaj për një ekip tjetër nga 1 janari, por nuk e nisëm as me këto marrëzi. Këtu ka shumë besim. Me shumë mundësi do të vazhdojë kështu për një kohë”.

Kroos iu bashkua Madridit për rreth 30 milionë euro nga Bayern Munich në verën e vitit 2014 dhe ka fituar tre tituj të ligës dhe katër Liga të Kampionëve me klubin.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore