Lajme

Kremlini: Moskë-NATO tani janë në nivelin e konfrontimit të drejtpërdrejtë


Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitri Peskov, ka deklaruar se “në fakt”, “marrëdhëniet” midis Rusisë dhe NATO-s, tashmë kanë rënë në nivelin e konfrontimit të drejtpërdrejtë”.

Kështu ka raportuar së fundmi agjencia ruse e lajmeve, Tass.

“Në fakt, vendet e NATO-s, vetë Aleanca, tashmë janë përfshirë në konfliktin në Ukrainë”, ka vijuar Peskov.

Po ashtu ai ka shtuar se “NATO vazhdon lëvizjen e saj drejt kufijve tanë, zgjerimin e infrastrukturës së saj ushtarake drejt kufijve tanë”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore