Lajme

Kosovë: 413 raste pozitive me COVID-19


Klinika Infektive.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se brenda 24 orëve janë regjistruar 413 raste pozitive.

Numri i të infektuarve vjen nga 1.476 mostra të marra nga Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 331 persona.

Raste aktive me COVID-19, janë gjithsejtë 5 mijë e 732 persona.

Brenda 24 orëve të fundit, në Kosovë janë vaksinuar 67 persona.

Numri i personave të vaksinuar me dozën e parë arrin në 904 mijë e 33, kurse numri i të vaksinuarve me të dy dozat është 824 mijë e 351.

Të dhënat e ministrisë së Shëndetësisë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore