Pajisje

Kompania Adidas ka prezantuar kufjet RPT-02 SOL


Një palë kufje të reja pa tela me energji diellore nga Adidas janë publikuar. Marka atletike u bashkua me Zound Industries për të prodhuar kufjet Adidas RPT-02 SOL, të cilat mund të karikohen me dritë natyrale ose artificiale.

Pajisjet solare nuk janë risi, prodhohet nga shumë kompani, por kufjet solare janë diçka e rrallë.

Vetë kufje janë të prodhuara nga plastika e ricikluar, e ofrojnë 80 orë “rezervë” të baterisë edhe kur gjendeni në ambient të errët dhe nuk janë të ekspozuara në rrezet e diellit.

Kufjet janë rezistente ndaj ujit me standardin IPX4, posedojnë mikrofon si dhe portin C për mbushje. Çmimi i tyre është 230 dollarë.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore