Gatimi

Kifle me barishte dhe parmezan


Pamja finale
Komponentët:

250 gr miell

2 lugë gjelle parmezan të grirë

1 luge sheqer

1 lugë gjelle përzierje barishte italiane

3 lugë çaji pluhur pjekjeje

1 lugë çaji kripë

1 vezë

180 ml qumësht

120 ml vaj

60 gr gjalpë, i zbutur

Gjysmë luge çaji hudhër pluhur

Përgatitja:

Në një tas të madh, përzieni miellin me parmezanin, sheqerin, barishtet dhe pluhurin për pjekje. Në një enë tjetër përziejmë vezën, qumështin dhe vajin.

Përziejini përbërësit e lagësht në të thatë që të kombinohen. Mbusheni me masën e përgatitur tepsinë e kifleve deri në 3/4 e kapacitetit të saj dhe piqini kiflet për 15-20 minuta në furrë të parangrohur në 200°C.

Lërini të qëndrojnë për 5 minuta, para se t’i hiqni nga forma. Përziejmë hudhrën me gjalpin, më pas shërbejmë kiflet të prera përgjysmë dhe lyejmë me këtë gjalpë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore