Sport

Kevin Stefanski i Cleveland Browns me covid


Trajneri i Cleveland Browns, Kevin Stefanski, ka rezultuar pozitiv me coronavirus dhe si posojë, do të humbasë ndeshjen e tyre të parë të play-off-it që prej vitit 2002.

Sipas rregullores së Ligës Kombëtare të Futbollit Amerikan (National Football League/NFL), cilido pjesëtar që del pozitiv me covid, duhet të karantinohet të paktën 10 ditë.

Skuadra njoftoi rezultatin e testit të Stefanski-t ditën e djeshme të datës pesë janar dhe, tha se dy lojtarë të tjerë të paidentifikuar e dy anëtarë të tjerë të trupit trainues: Drew Petzing dhe trajneri i mbrojtjes Jeff Howard, gjithashtu kishin rezultuar pozitiv.

Bordi drejtues i ekipit të Cleveland Browns, njoftoi në një deklaratë zyrtare:

“Strukturat tona janë aktualisht të mbyllura, ndërsa po hetojmë për të gjurmuar pjesëtarët e tjerë të paidentifikuar.

Ekipi do të vazhdojë të konsultohet me ligën dhe ekspertët mjekësorë për të përcaktuar hapat e ardhshëm që do të zbatohen.

Prioriteti ynë mbetet shëndeti dhe siguria e lojtarëve tanë; trajnerëve, stafit dhe i gjithë komuniteti i sportit”./AlbanianPost.com

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore