Jetesë & Stil

Kelly Clarkson finalizon ndryshimin e emrit – tashmë edhe ligjërisht do të njihet si, Kelly Brianne


Kelly Brianne - Artiste

Këngëtarja dhe prezantuesja e famshme, Kelly Clarkson ka finalizuar ndryshimin e emrit të saj dhe tani do të njihet ligjërisht si Kelly Brianne.

Një gjykatës në Kaliforni i dha prezantueses së emisionit, 39 vjeçe, emrin e saj të ri, sipas dokumenteve të gjykatës të siguruara nga Page Six.

Kelly Brianne.

“Pa asnjë kundërshtim, kërkesa për ndryshimin e emrit pranohet”, thuhet në dokumente.

“Dekreti është nënshkruar dhe depozituar. Emri i kërkuesit është ndryshuar nga Kelly Brianne Clarkson në Kelly Brianne”, thuhet tutje.

Clarkson – e cila paraqiti një kërkesë për të ndryshuar emrin e saj ligjor në muajin shkurt të këtij viti – shpjegoi në një intervistë të fundit, se vendimi i saj erdhi nga divorci me ish partnerin, Brandon Blackstock.

“Sapo u divorcova, kështu që m’u desh të hiqja mbiemrin tim të martesës”, tha këngëtarja e “Breakaway” në premierën e 21 marsit të shfaqjes së saj të re në NBC “American Song Contest”.

“Unë thjesht e mbajta emrin tim të mesëm për jetën time personale. Unë jam ende Kelly Clarkson”, shtoi ajo.

Fituesja e sezonit të parë të “American Idol” më pas bëri shaka duke thënë – “Unë nuk mendoj se mund ta ndryshoj Clarkson në këtë pikë. Unë jam 20 vjeçe”.

Clarkson shpjegoi më parë në dokumentet e gjykatës se Kelly Brianne e pasqyron më plotësisht se kush është ajo si person.

Në divorcin e diskutueshëm të Clarkson dhe Blackstock, fitueses së Grammy-t iu dha kujdestaria kryesore e dy fëmijëve të tyre – vajzës River dhe djalit Remington, ndërsa Blackstock, i cili banon në Montana, do t’i ketë fëmijët një fundjavë në muaj.

Kelly Brianne dhe Brandon Blackstock.

Clarkson do të mbajë fermën e ish-çiftit në Montana, megjithëse Blackstock, 45 vjeç, lejohet të jetojë atje deri më 1 qershor.

Nëse ai zgjedh të qëndrojë në pronën e madhe, ai duhet të paguajë ish partneren e tij 12 mijë e 500 dollarë në muaj qira.

Gjithsesi, Clarkson bëri kërkesë për divorc nga Blackstock në qershor të vitit 2020, pas gati shtatë vitesh martesë. Ata u deklaruan ligjërisht beqarë në gusht të vitit 2021.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore