Shëndet

Kanye West pretendon se aksidenti me makinë i vitit 2002 i shkaktoi autizëm


Rep artisti, Kanye West ka bërë bujë, derisa ka pretenduar se është autik në një tekst të ri drejtuar Elon Musk.

Dizajneri i modës Yeezy i kërkoi mikut të tij Ian Connor të ndajë pamjet e ekranit në Instagram të mesazheve të tij të supozuara për bashkëthemeluesin e Tesla-s, në të cilat ai gjithashtu deklaroi se nuk është bipolar, shkruan PageSix, transmeton AlbanianPost.

“Kur do të flasim, nuk më ke borxh asgjë”, shkruhej në mesazhe.

“Nuk duhet të flasësh më me mua, por nëse flasim, natyra e marrëdhënies duhet të ndryshojë. Unë nuk jam bipolar, kam shenja autizmi nga aksidenti im automobilistik i vitit 2002”, tha ai, duke iu referuar përplasjes së tij të famshme që çoi në këngën e tij hit “Through the Wire”.

West, fillimisht zbuloi se ishte diagnostikuar me çrregullim bipolar në vitin 2018, por vite më vonë pohoi gjatë një tirade në Twitter se ai ishte “diagnostifikuar mendërisht”.

“Kështu që unë do ta them këtë përsëri se u diagnostikova gabimisht mendërisht dhe pothuajse u drogua nga mendja ime për të më bërë një personazh të mirë të menaxhueshëm”, shkroi ai në Twitter në vitin 2022.

Në tekstet e reja, West thirri edhe ish-gruan e tij, Kim Kardashian, duke i thënë Musk-ut se “nuk mund ta shikojë Kim-in të mbajë fëmijët e tij larg nga ai”.

Connor, i cili është një stilist, ndau gjithashtu një tekst të West-it duke i thënë atij t’i jepte pamjet e ekranit “për publikun”.

West u detyrua të regjistronte kolegun e tij pasi u ndalua nga platforma pas një sërë sharjesh antisemitike, një prej të cilave përfshinte rep artistin, Diddy.

Është e paqartë se çfarë e shtyu Westin të kthehej në rrjetet sociale, pasi ai ka qenë i zënë duke zhvilluar udhëtime të ndryshme me partneren e tij, Bianca Censori, në Evropë.

Edhe pse West pretendoi se Kardashian, i kishte mbajtur katër fëmijët e tyre nga ai, interpretuesi i “Jesus Walks” u fotografua me djalin e tij Saint në një lojë futbolli në Itali vetëm disa javë më parë.

Dyshja babë e bir u ulën në një pjesë luksoze, ku West u pa duke shkruar mesazhe në telefonin e tij gjatë gjithë ndeshjes.

Ish-çifti ishte i martuar nga viti 2014 deri në vitin 2022, teksa Ye u martua fshehurazi me Censoriin dhjetorin e kaluar.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore