Lajme

Kajari-Skerbinc diskutojnë për situatën e sigurisë në Kosovë


Komandanti i KFOR-it, Ferenc Kajari dhe ai i forcave të Sllovenisë, Miha Skerbinc kanë zhvilluar një takim ku kanë folur për situatën e sigurisë në Kosovë.

Lajmi është bërë i ditur nëpërmjet një postimi në median sociale Twitter, të premten e 19 nëntorit nga faqja zyrtare e NATO-KFOR.

“Gjatë takimit të dy gjeneralët diskutuan për situatën operative dhe të sigurisë në Kosovë”, shkruhej në Twitter.

Dy komandantët janë takuar gjatë një vizite në Prishtinë, në “Camp Film City”.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore