Sport

Juventus, zëvendësuesi i Vlahovic gjendet te Getafe


Juventus është në kërkim të një sulmuesi që do ta pranonte stolin.

Zgjedhja e parë për formacionin e Massimiliano Allegri-t është Dusan Vlahovic, por duhet një zëvendësues për të.

Sipas “Cope.es”, mes shumë emrave për sulmuesin e dytë, është dhe ai i Enes Unal-it nga Getafe. Ai ndiqet gjithashtu edhe nga Fiorentina.

25-vjeçari ka një klauzolë lirimi rreth 40 milionë euro.

Megjithatë, skuadra nga kryeqyteti spanjoll kërkon 25 milionë për ta lënë të lirë.

Një shifër që për “Zonjën e Vjetër” konsiderohet e lartë për një zëvendësues.

Ish-lojtari i Villarreal, Levante dhe Real Valladolid ka karakteristika të ngjashme me Vlahovic-in.

Ai është i fortë fizikisht dhe mjaft i mirë nga pikëpamja teknike.

Sezonin e fundit në La Liga turku e mbylli me 16 gola dhe një asist në 37 paraqitje.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore