Sport

Juventus pritet të negociojë një kontratë të re me Di Maria-n


E ardhmja e argjentinasit Angel Di Maria mbetet e pasigurt, por Juventus-i është gati të ulet dhe të diskutojë një kontratë të re, sipas Gazzetta dello Sport.

Di Maria, 35 vjeç, u kritikua shumë nga tifozët e Juves në gjysmën e parë të sezonit, pasi u bashkua me një transferim të lirë nga PSG, por që nga pushimi i Kupës së Botës, anësori është përmirësuar shumë.

Raporti thotë se familja e Di Maria-s është vendosur mirë në Torino dhe do të ishte e lumtur të qëndronte, një element kyç pasi ata nuk arritën të përshtateshin me jetën në Angli kur ai u transferua në Manchester United.

Di Maria gjithashtu dëshiron të jetë në skuadrën e Argjentinës për Kupën e Amerikës në vitin 2024, pasi fituesit e Kupës së Botës kërkojnë të mbrojnë kurorën e tyre kontinentale. Të qenit në një klub të lartë evropian do t’i ndihmojë shanset e tij.

Por mungesa e Juventus-it në futbollin e Ligës së Kampionëve sezonin e ardhshëm është një pikë e vështirë. Pasi u grumbulluan me 15 pikë për parregullsi financiare, ata janë në vendin e shtatë në Serie A, 12 pikë larg vendeve të UCL-së dhe shtatë pas një pozicioni të mundshëm në Europa League.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore