Sport

Juventus kërkon të kompletojë transferimin e Alba-s në janar


Juventusi po tregon interes për nënshkrimin e mbrojtësit të majtë të Barcelonës, Jordi Alba në afatin kalimtar të janarit, raporton Sport, dhe Blaugranët janë të gatshëm ta lënë spanjollin të largohet në mes të sezonit në mënyrë që të mund të ulin faturën e pagave.

Bianconerët kanë luftuar këtë sezon, duke fituar vetëm dy nga nëntë ndeshjet e tyre në të gjitha garat, dhe mbrojtësi i majtë aktual i skuadrës torineze, Alex Sandro është një lojtar jo në formë momentalisht.

Diku tjetër është raportuar se braziliani do të largohet nga klubi kur kontrata e tij të përfundojë këtë verë, dhe ata kanë nevojë për një mbrojtës të krahut të majtë.

Alba ka një kontratë në Camp Nou deri në sezonin e ardhshëm, dhe Juventus thuhet se mendon se 33-vjeçari do të ishte një nënshkrim që ka kuptim financiar për klubin.

Mund të jetë gjithashtu një lëvizje që i përshtatet lojtarit, pasi konkurrenca nga Marcos Alonso dhe Alex Balde ka të ngjarë të ndikojë në minutat e tij në klub.

Por, edhe kështu, Alba do të ishte ende i etur të vazhdonte të përfaqësonte Barcelonën.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore