Sport

Juventus është afër transferimit të sulmuesit amerikan


Juventus është afër që ta transferojë sulmuesin e skuadrës së Lille, Timothy Weah.

Lajmin e kanë bërë të ditur mediat italiane, sipas të cilave Weah pritet t’i bashkohet “Zonjës së Vjetër” në këtë afat kalimtar veror.

Mësohet se bardhezinjtë i kanë ofruar klubit francez 10 milionë euro për kartonin e 23-vjeçarit, ofertë kjo që pritet të pranohet nga Lille, pasi që atij i skadon kontrata në verën e vitit 2024.

Timothy Weah Losc FOOTBALL : LOSC vs PSG – Ligue1 Uber Eats – 20/12/2020 JBAutissier/Panoramic PUBLICATIONxNOTxINxFRAxITAxBEL

Weah është pjesë e Lille që nga viti 2019 kur u transferua nga Paris Saint-Germain/

Në sezonin e fundit, sulmuesi amerikan nuk pati paraqitje aq të mira, i cili regjistroi vetëm dy asistime në 29 paraqitje në Ligue 1.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore