Sport

Juventus afër transferimit të 19-vjeçarit, Kaio Jorge


Presidenti i Santos, Andres Rueda ka konfirmuar se Juventusi po bën shumë përpjekje për të transferuar brazilianin, Kaio Jorge në Torino për fillimin e sezonit të ri.

Sulmuesi 19-vjeçar, Jorge, tashmë ka rënë dakord për një para-kontratë me Juventusin e cila fillon më 1 janar.

Rueda thotë se nuk është marrë asnjë vendim për të shitur reprezentuesin brazilian këtë veJuvenrë, por kjo do të mundësonte Santos, të marrë një shumë, të madhe për lojtarin, në vend që ai të largohet falas në pak muaj.

“Ne jemi duke negociuar me Juventusin për Kaio Jorge, por ende nuk kemi vendosur nëse do të shesim tani ose nëse ai do të largohet në janar pasi të përfundojë kontrata e tij,” tha Presidenti i Santos, Rueda.

“Nuk është e vërtetë se kjo është një shitje e keqe, sepse ne nuk donim të shisnim Kaio, por e gjejmë veten të detyruar për shkak të kontratës së tij”, shtoi ai.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore