Familja

Jessica Alba ndan sekretin e saj për një martesë të lumtur


Pas 16 vitesh martesë, aktorja Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra për të mbajtur gjërat në harmoni me bashkëshortin, regjisorin Cash Warren.

Aktorja dhe manjati i biznesit, 43 vjeçe, pranon se ajo dhe Warren, 45 vjeç, një sipërmarrës, përpiqen ta bëjnë gjithmonë njëri-tjetrin prioritet.

“Është diçka që duhet të bëni vërtet një zgjedhje për ta bërë”, thotë Alba.

“Duhet të gjeni vërtet kohë për të gjetur kohë për njëri-tjetrin”, shton ajo.

Edhe kur oraret e tyre janë të çmendura, ata ende pushojnë për njëri-tjetrin.

“Të kalosh lëvizjet e ditës në ditë është ajo që është, por është e rëndësishme të dimë se duhet të jemi prioritet, dhe t’i kalojmë ato momente për t’u parë dhe për të qeshur dhe për të mos qenë në telefon gjithë kohës”, thotë ajo.

Për Albën, është gjithashtu e rëndësishme që në martesën e saj t’i mbajë gjërat në perspektivë.

“Sa herë që kemi batica dhe zbatica, ne thjesht e kuptojmë se jemi aty për njëri-tjetrin. ‘A do të ishim më mirë vetëm?’, përgjigja është gjithmonë ‘jo’”, thotë ajo tutje.

Me tre fëmijë së bashku, Honor, Haven dhe Hayes kalimi i kohës si familje është gjithashtu i rëndësishëm.

“Shkuam në Monster Jam, dhe vajzat dhe unë ishim jashtë elementit tonë, por Hayes ishte shumë i emocionuar që na tregonte gjithçka. Ai i dinte të gjitha makinat, shoferët dhe statistikat”, shton Alba.

“Të kesh këtë djalë 6-vjeç, të cilin ne pothuajse gjithmonë e sjellim në mjedisin tonë, të ndihej kaq i sigurt ishte gjëja më e lezetshme ndonjëherë”, shton tutje ajo.

Tani duke luajtur në filmin e ri aksion të Netflix, “Trigger Warning”, si një komando e Forcave Speciale me thikë me aftësi mbresëlënëse luftarake, Alba, e cila dha dorëheqjen si shef kreativ i kompanisë Honest në prill, mezi pret të fokusohet në argëtim “dhe industri të tjera që e emocionojnë”.

“Honest [Company] është si foshnja ime e katërt; ndihem sikur e dërgova në kolegj. Kështu që tani, thjesht po thith atë që më sjell gëzim dhe po e vendos energjinë time në gjëra që më bëjnë të lumtur – dhe po ushqej shpirtin tim”, përfundon ajo.

“Trigger Warning” jepet premierë në Netflix më 21 qershor.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore