Film

Jennifer Lopez zbulon se një prej ish të dashurve të saj e kishte “goditur” dhe “keqtrajtuar”


Këngëtarja dhe aktorja latine Jennifer Lopez po shikon mbrapa mbi historinë e saj romantike dhe mënyrën se si është rritur.

Në dokumentarin e saj të ri në Amazon Prime Video “The Greatest Love Story Never Told” — i cili pason realizimin e filmit të saj origjinal muzikor, “This Is Me … Now: A Love Story”, të dyja duke transmetuar tani — Lopez ka hapur letrat mbi përvojat e hidhura të kaluara.

Tema del në dritë ndërsa aktorja-këngëtarja, 54 vjeçe, diskuton për skenat e xhirimit të këngës së saj “Rebound”, e cila shfaqet në albumin e saj të ri “This Is Me … Now”.

Në skenë, Lopez dhe një dashuri për filmin performojnë një rutinë kërcimi të koreografisë, duke sugjeruar dhunën në familje në një marrëdhënie toksike.

“Më vjen mirë që një është pas nesh”, shihet Lopez duke thënë më vonë, ndërsa ajo shkon nga seti drejt trailerit të saj.

Më vonë, ajo emocionohet gjatë një udhëtimi me makinë kur e pyesin për xhirimin e asaj historie të veçantë.

“Të flasin dhe të trajtojnë kështu. Nuk është kënaqësi. Nuk kam qenë kurrë në një lidhje ku jam rrahur, faleminderit Zotit, por patjetër që jam sulmuar dhe goditur dhe disa gjëra të tjera të pakëndshme. Është përafërsisht e njëjtë. Mosrespektuese”, tha Lopez.

Një mik i përgjigjet asaj: “Është një udhëtim personal, vogëlushe, që do të lidhet me kaq shumë gra që kalojnë nëpër abuzime. Ju po flisni për gratë që pranojnë më pak se sa meritojnë”.

Ndër lidhjet e saj të mëparshme, J Lo, 54 vjeçe, ishte martuar tre herë dhe është takuar me një numër të personazheve publike të profilit të lartë.

Megjithatë, ajo nuk sqaroi se kush e kishte keqtrajtuar.

Në film, ajo vazhdon: “Ka pasur njerëz në jetën time që thoshin ‘të dua’ dhe më pas nuk bënin gjëra që ishin në përputhje me fjalën dashuri”.

“Duhet të arrish fundin, ku je në situata kaq të pakëndshme dhe aq të dhimbshme sa më në fund thua ‘Nuk e dua më këtë’”, shton ajo.

“Ju keni parë një lloj sjelljeje kompulsive. Ajo që i portretizova botës ishte: “Oh kjo nuk funksionoi dhe është mirë dhe unë jam mirë dhe ata janë të mirë dhe ata ishin të mrekullueshëm dhe unë isha i mrekullueshëm”. Dhe e gjithë kjo ishte një lloj dema **t.”

Lopez shpalos betejat që e prisnin porsa kthehej në shtëpi, ani pse në profesion ishte e përmbushur.

“Nuk kam pasur vështirësi në jetën time profesionale. Ndjehem sikur kisha kontroll mbi këtë dhe kjo është arsyeja pse kam vënë shumë në të. Por kur shkoja në shtëpi natën dhe kur merresha me jetën time, demonët e mi dhe marrëdhëniet e mia, ishte një luftë e tillë”, tha ajo.

Ajo filloi të takohej me Affleck në vitin 2002, por ata u ndanë vetëm tre ditë para martesës së tyre të planifikuar në vitin 2003, përpara se të pajtoheshin në vitin 2021 dhe të lidhnin martesën në Las Vegas vitin e ardhshëm.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore