Film

Jennifer Lopez zbulon këshillën që Ben Affleck i dha asaj kur dyshoi në aftësitë e saj të të shkruarit në filmin “This Is Me…Now”


Këngëtarja latine, Jennifer Lopez po nxjerr shpirtin e saj në pah përmes origjinalit të saj të ri kinematografik “This Is Me…Now: A Love Story” – dhe ylli thotë se është historia e saj reale e dashurisë që e ndihmoi atë ta realizonte.

Lopez dhe Dave Meyers, drejtori i projektit, folën për bashkëpunimin e tyre të ri ambicioz në një konferencë shtypi, gjatë së cilës ylli i “Marry Me” zbuloi sesi bashkëshorti i saj, Ben Affleck ndihmoi të qetësonte dyshimet e saj gjatë prodhimit.

Ben Affleck, Jennifer Lopez.

“Unë thosha, ‘Unë nuk shkruaj, unë nuk e bëj këtë’. Ai tha: ‘Ti shkruan, ti drejton dhe ti prodhon, ti i bën të gjitha gjërat- fillo të hysh në këtë, fillo të zotërosh pak nga ajo që je’”, tha Lopez duke i kujtuar fjalët e Affleck.

Lopez, 54 vjeçe dhe Affleck, 51 sosh, u martuan në korrik të vitit 2022 pasi rindezën romancën e tyre në vitin 2021.

Ata u takuan fillimisht në vitin 2000 përpara se të ndaheshin vetëm disa ditë para dasmës së tyre të planifikuar për vitin 2004.

“Ishte romanca e tyre e rinovuar që frymëzoi shumë nga drejtimi i origjinalit”, tha Meyers, duke vënë në dukje në veçanti një skenë që e gjen Lopez të vështirë në punë si punëtore ndërtimi në një fabrikë të zemrës.

“Metaforikisht, është e vërtetë”, tha Meyers.

“Kjo erdhi nga ajo që më tregoi dhimbjen që kishte, veçanërisht dhimbjen që kaloi kur u nda me Benin herën e parë. Kishte shumë ndershmëri që u nda në atë takim, dhe kështu fabrika e zemrës u shndërrua në një lloj shkrirjeje të nivelit të Titanikut, që ishte një metaforë për atë që ajo po më jepte për sa i përket të vërtetës së saj”, shtoi ai.

“This Is Me… Now: A Love Story” është një riimagjinim muzikor dhe vizual i ngjarjeve të jetës që frymëzuan albumin e ardhshëm të Lopez-it “This Is Me…Now”, i cili shërben si vazhdim i albumit të saj të vitit 2002 “This Is Me…Then”.

Origjinali përfshin një listë të mbushur me yje, duke përfshirë Affleck, Post Malone, Fat Joe, Keke Palmer, Trevor Noah dhe Sofia Vergara.

Në konferencën për shtyp, Lopez tha se origjina e tij qëndron në album, dhe gjithashtu në faktin se ajo ndjen se momenti aktual në jetën e saj është “magjik dhe ndonjëherë surreal”.

“This Is Me…Now: A Love Story”.

“Shkova në studio dhe bëra këtë album, dhe kur u përfundua, thjesht mendova me vete, ka më shumë në këtë histori”, tha ajo.

“Ka diçka më të madhe që dua të bëj me këtë muzikë. Nuk e di saktësisht se çfarë dua të bëj, prandaj mendoj se krijuam diçka që nuk ishte bërë në të vërtetë, sepse nuk përshtatej në asnjë kategori specifike. Jo një film, jo një video, por një histori gjithsesi, diçka shumë origjinale”, shtoi ajo.

Lopez tha se projekti ambicioz – të cilin ajo e financoi vetë, sipas Meyer – ka “filluar një kapitull të ri” në karrierën e saj dhe ka shënuar një “pikë kthese” po ashtu.

“This Is Me… Now: A Love Story” do të shfaqet premierë në Prime Video më 16 shkurt.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore