Muzikë

Jennifer Lopez thotë se “gratë bëhen më tërheqëse ndërsa rriten”, thekson se “nuk njeh kufij”


Këngëtarja latine, Jennifer Lopez po përqafon bukurinë që vjen me moshën.

Në numrin e “Elle’s Women in Hollywood”, Lopez, diskutoi pikëpamjen e saj për rritjen e numrit të roleve të aktrimit që bëhen të disponueshme për gratë e moshuara.

“Njerëzit e kanë kuptuar se femrat thjesht bëhen më seksi ndërsa plaken”, tha ajo.

“E gjithë kjo është shumë e bukur dhe tërheqëse, dhe jo vetëm fizikisht, por nga brenda, bukuria që fiton ndërsa rritesh, mençuria që fiton janë të jashtëzakonshme”, ka shtuar ajo.

Aktorja e “Maid in Manhatan” tha se ishte e kënaqur që shihte ndryshimin e standardeve në Hollivud duke i bërë gratë të ndihen të vlefshme pavarësisht se sa të vjetra mund të jenë.

“Ka ndryshuar shumë dhe mendoj se është e përshtatshme”, tha ajo për Elle.

“Ndërsa plakeni dhe keni më shumë përvojë, bëheni një qenie njerëzore më e pasur dhe keni më shumë për të ofruar. Ideja e ‘Nuk ka asgjë vërtet të vlefshme për të parë një grua mbi 30 vjeç’ është kaq qesharake, është e kundërta e së drejtës. Thjesht më bën të qesh”, shpjegoi ajo.

Lopez vuri në dukje se vlerat e saj thelbësore e kanë mësuar gjithmonë të vazhdojë. Dhe është e njëjta mendësi që e shtyn atë të ecë përpara në karrierën e saj.

“E shoh veten duke punuar për aq kohë sa dua. Nuk e di sa është ajo moshë. Mund të jetë 70, mund të jetë 80, mund të jetë 90, nuk e di. Por e di që është aty për mua nëse e dua dhe dua ta krijoj”, tha këngëtarja e “Jenny from the Block”.

“Kjo ka qenë gjithmonë mendësia që kam pasur: Të mos lejoj askënd të më fusë në një kuti për shkak të vendit ku kam lindur, prej nga jam, çfarë moshe jam, diçka të tillë. Ata kufij nuk ekzistojnë për mua”, ka shtuar ajo.

Kur u pyet se çfarë sheh si projektin e saj të ardhshëm, Lopez tha se është e hapur për të provuar diçka të re.

“Dua të vazhdoj të evoluoj. Dhe nëse unë do të marr timonin dhe do të drejtoj filmin tim në një moment është një mundësi,” tha ajo, duke rrëfyer se asaj “i është ofruar të drejtojë disa gjëra”, por është dashur të refuzojë “për shkak të kufizimeve kohore”.

Lopez po përgatitet gjithashtu të bëjë rikthimin e saj të madh në një departament tjetër – publikimin e albumit të saj të parë në gati një dekadë.

Të hënën, ajo njoftoi “This Is Me… Now”, i cili do të shërbejë si vazhdim i albumit të saj të vitit 2002 me “This Is Me…Then”.

Pastaj dhe do të jetë i disponueshëm më 16 shkurt. Projekti do të shoqërohet me dokumentarin “This Is Me … Now: Movie”, i cili do të shërbejë si një “riimagjinim muzikor dhe vizual i jetës së saj të dashurisë të shqyrtuar publikisht”, thuhet në njoftim.

Kënga e saj e ardhshme, “Can’t Get Enough”, është planifikuar të publikohet më 10 janar.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore