Jetesë & Stil

Jeni të pasigurt në marrëdhënie intime? Këto truke rrisin vetëbesimin


Ilustrim

Secili prej nesh do të përfitonte herë pas here nga një dozë e vogël besimi shtesë. Kjo është veçanërisht e vërtetë kur jeni në marrëdhënie intime me të dashurin tuaj. Ajo që duhet të keni parasysh është se i dashuri juaj kënaqet duke bërë dashuri me ju dhe nuk duhet ta prishni atë moment me disa mendime të panevojshme.

Disa truke të vogla mund t’ju ndihmojnë të ndiheni më të sigurt ndërsa bëni dashuri.

Vishni të brendshme seksi

Nuk ka asgjë më të thjeshtë që mund të rrisë vetëbesimin tuaj sesa të vishni të brendshme në të cilat ndiheni seksi. Këto mund të jenë sutjena dhe tanga ‘push-up’, veshje rrjete dhe kapele, çorape rrjete, korse, këmisha nate dhe kostume trupore – në fakt, lista është e pashtershme. Kjo procedurë jo vetëm që do të rrisë vetëbesimin tuaj, por edhe do të emocionojë të dashurin tuaj.

Fiki dritat

Për të mos menduar shumë për të metat në trupin tuaj, mund të përdorni një truk të vjetër – thjesht fikni dritat. Në këtë mënyrë, ju pushoni së ekzistuari në hapësirë ​​dhe shndërroheni në vetëm një grusht puthjesh dhe psherëtimash.

Caktoni vetes dhe partnerit tuaj role seksi

Duke u shtirur si dikush krejtësisht ndryshe, mund t’i siguroni vetes dozën e nevojshme të vetëbesimit. Edhe pse në një lidhje nuk duhet të përpiqeni të jeni diçka që nuk jeni, në këtë rast mund të bëni një përjashtim. Mendoni në drejtimin e policit dhe shërbëtores franceze.

Vendosni një parfum dehës

Kurrë mos e nënvlerësoni fuqinë e parfumit kur bëhet fjalë për disponimin. Vetëm disa pika nga parfumi juaj i preferuar mund të veprojnë si magji kur bëhet fjalë për ngritjen e vetëbesimit në shtrat.

Merr kontrollin

Meshkujt thjesht kënaqen kur vajzat marrin kontrollin në dhomën e gjumit. Nuk ka asnjë arsye për të dyshuar në veten tuaj, sepse nuk ka kënaqësi më të madhe për të dashurin tuaj sesa të tregoni anën tuaj dominuese. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të uleni në prehrin e tij dhe të udhëheqni lojën. Kur të shihni se sa i emocionuar është, vetëbesimi juaj do të ngrihet në qiell.

Pyete atë se çfarë i pëlqen te ju

Me siguri ka një milion gjëra që burri juaj i do te ju. Kur mendoni se ju mungon vetëbesimi, thjesht pyesni të dashurin tuaj se çfarë është ajo që ai do më shumë te ju. Çdo gjë që ai thotë do të çojë në yje vetëbesimin tuaj, qoftë buzëqeshja, flokët, trupi, gjoksi apo fytyra.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore