Sport

Jackson mbron Brooks: Jam i lumtur që dikush dëshiron të konkurrojë me LeBron dhe të mos jetë mik i tij


Ish-lojtari i NBA-së, Stephen Jackson, i qëndroi përkrah Dillon Brooks, i cili ka qenë në fund të kritikave për komentet e tij të fundit kundër LeBron James.

Ylli i Memphis Grizzlies ka marrë vëmendjen në serinë e playoff-it të raundit të parë të ekipit të tij me Los Angeles Lakers për shkak të James që flet plehra.

“Ai është i vjetër”, tha Brooks kur u pyet për LeBron.

“Nuk respektoj askënd derisa të vijnë dhe të më japin 40 pikë”.

Ndërkohë, Jackson hyri në Instagram për t’iu përgjigjur një postimi nga LeSean McCoy dhe shpjegoi pse ai mbështet Brooks.

“Ku ishit kur ‘Bron gjuante pa prekuar asgjë nga linja e gjuajtjes së lirë? Jam i lumtur që dikush dëshiron të garojë dhe të mos jetë mik i tij”, vuri në dukje Jackson.

“I dua djemtë që duan të konkurrojnë. Shumë lojtarë e lënë Bron të shënojë. Ata duan të jenë miq”.

Brooks kishte zbuluar më parë se loja e tij me LeBron filloi kur ylli i Lakers dyshohet se e quajti atë “memec” për kryerjen e një faulli.

“Unë luaj me zemrën time,” tha ai.

Pas stërvitjes të së premtes, LeBron theksoi se “Unë nuk jam këtu për fjalët e tij” pasi disa gazetarë e pyetën për grindjen e tij me Brooks.

Seria mes Lakers dhe Memphis aktualisht është e barabartë 1-1, ndërsa ndeshja e tretë zhvillohet të shtunën.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore