Pajisje

iQOO Neo7 SE do publikohet me 2 dhjetor


QOO Neo7 SE do të publikohet më 2 dhjetor së bashku me iQOO 11 dhe do të jetë telefoni i parë që do të posedoj çipset MediaTek Dimensity 8200.

Dimensity 8200 pritet të jetë përmirësim mbi çipin 8100 me një konfigurim të ndryshëm të bërthamës dhe shpejtësi të orës – 1x Cortex-A78 me 3.1 GHz dhe 3x Cortex-A78 që funksionon në 3.0 GHz ndërsa Cortex-A20 GHz. .

iQOO Neo7 SE postersiQOO Neo7 SE posters

Diku tjetër, iQOO Neo7 SE thuhet të ketë një ekran AMOLED 6.78” me rezolucion FHD+ dhe një shpejtësi rifreskimi 120 Hz.

Telefoni gjithashtu ka një bateri 5,000 mAh me karikim të shpejtë 120 W.

Me siguri do të hasim më shumë detaje në ditët para ngjarjes së lançimit të së premtes së ardhshme.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore