Pajisje

iOS 16 tani në 81 përqind të të gjithë iPhone-ve


Sistemi operativ iOS i Apple ka qenë gjithmonë më i shpejtë për të arritur pajisjet sesa Android.

Android ka nivele të ndryshme të modeleve të prodhuesve që duhet të përshtaten me një version të ri.

Kështu që nuk do të jetë befasi për ju atëherë kur dëgjoni se iOS 16, i publikuar për herë të parë shtatorin e kaluar, tashmë është integruar në 81 përqind të të gjithë iPhone-ev.

Apple iOS 16 and iPadOS 16 (2023): How to Download, New Features, Supported Devices | WIRED

Nëse kufizohemi vetëm tek telefonat e vitit të fundit, shifra rritet në 90 përqind.

Rreth 13 përqind e të gjithë iPhone-ve dhe 8 përqind e atyre të publikuar në katër vitet e fundit, përdorin iOS 15 dhe pjesa e mbetur përdor një version të mëparshëm.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore