Sport

Inter të interesuar për Jordi Alba-n


Barcelona janë të hapur për të shkëmbyer Jordi Alba-n me mbrojtësin e Inter, Alessandro Baston.

Megjithatë, mbrojtësi i majtë i Spanjës nuk do të largohet nga Barcelona, pasi ai beson që Camp Nou është shtëpia e tij.

32 vjeçari, Jordi Alba ka një kontratë me Barcelonën deri në vitin 2024 dhe një klauzolë blerjeje prej 500 milion eurosh.

Ai është një nga fituesit më të mëdhenj të klubit, por Barcelona duket se kërkon largimin e tij për shkak të pagës së madhe që ka spanjolli.

Kampionët italianë, Inter janë një nga ekipet që kanë treguar interes për nënshkrimin e tij, siç raportohet nga gazeta Mundo Deportivo.

Ndërsa një burim i afërt me Alba tha se ai nuk po mendon as për një lëvizje këtë verë, nevoja e Barçës për të shkurtuar shpenzimet do të thotë që ata do të konsiderojnë ofertat për pjesën më të madhe të skuadrës së tyre.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore