Sport

Inter: Pas Asllanit kërkohet edhe mbrojtësi kuqezi


Inter-i duket se kërkon të shtojë “komunitetin” e shqiptarëve. Pasi arriti marrëveshjen me Empoli-n për Kristjan Asllanin, zikaltrit duan një tjetër lojtar kuqezi.

Sipas gazetës së përditshme italine “Tuttosport”, Inter-i dëshiron shërbimet e Marash Kumbullës nga Roma.

Zikaltrit pritet të humbasin shërbimet e Milan Skrinar, i destinuar për të shkuar në Paris ose Londër.

Gjithashtu, edhe Stefan de Vrij mund të largohet, pasi është në vitin e fundit të kontratës dhe nuk ka pranuar të rinovojë.

Për pasojë, Inter-i rrezikon të mbetet me vetëm një qendërmbrojtës të mirëfilltë, Alessandro Bastoni.

Në këto kushte, zikaltrit kanë piketuar emrat që duan për të forcuar prapavijën. Listën e prin braziliani i Torino-s, Gleison Bremer.

Pas tij vjen Nikola Milenkovic i Fiorentina-s.

Së fundmi, edhe Kumbulla po fiton terren për të qenë futbollist i Inter-it.

22-vjeçari është shëndruar në lojtar rezervë te Roma e Jose Mourinho-s dhe largimi nga “Olimpico” duket më se i mundshëm.

Mbrojtësi kuqezi ka edhe tri vite të tjera kontratë me Roma-n. Kartoni i tij vlerësohet rreth 16 milionë euro.

Sezonin e fundit, ai u paraqit në 28 ndeshje, ku shënoi dhe një gol.

Në total u aktivizua në 1 mijë e 801 minuta, çfarë përbën diçka më shumë se 20 ndeshje të plota.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore