Sport

Inter-i afër huazimit të Van de Beek


Inter-i po shikon mundësinë e një transferimi të janarit për mesfushorin e Manchester United, Donny van de Beek, siç raportohet nga gazeta italiane, Calciomercato.

Ata shpresojnë të negociojnë një marrëveshje huazimi me të drejt blerjeje.

Holandezi ka luftuar për minuta që nga kalimi i tij nga Ajax Amsterdam në Old Trafford, dhe fituesit e Serie A, po e kërkonin holandezin edhe janarin e kaluar.

Nuk do të ketë asnjë shans për një marrëveshje nëse ai fillon të startojë në ekip, por kjo aktualisht duket e pamundur.

Donny van de Beek ka pasur 38 paraqitje për “djajtë e kuq, ai ka shënuar vetëm një gol dhe ka asistuar dy herë.

Holandezi startoi për herë të parë në Ligën e Kampionëve me

Manchester United, ndeshje të cilën e humbën me rezultat 2:0 përballë Young Boys.

 

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore