Pajisje

Insta360 shpallë revolucion me Ace Pro


Gara e kamerave aksion nuk është vetëm midis GoPro dhe DJI, pasi Insta360 është gjithashtu një lojtar i madh.

Kompania Insta360 prezantoi kamerën e re të veprimit Ace Pro, e cila mund të regjistrojë video 8K, e cila nuk është brenda mundësive të modeleve GoPro Hero 12 Black dhe DJI Osmo Action 4.

Insta360 Ace Pro Action Camera- 1/1.3" Sensor & 8K Video - Newsshooter

Për ata që nuk kërkojnë video 8K, Ace Pro ofron një performancë të fuqishme me video 4K që regjistrohet në 120 fps.

Përdorimi i AI ndihmon në zvogëlimin e zhurmës së videos, duke siguruar video të qarta në modalitetin PureVideo, ndërsa modaliteti Active HDR është i disponueshëm në kushte të dobëta të ndriçimit.

Kamera është rezistente ndaj ujit deri në 10 metra thellësi dhe kushton 449,99 dollarë, ndërsa modeli i nivelit të ulët, Ace, ka një çmim prej 379,99 dollarë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore